Mistrovství Evropy v twirlingu 2022 Francie

26.04.2022

O velikonočních svátcích se naše dvě děvčata zúčastnila Mistrovství Evropy v twirlingu tentokrát s téměř kompletní účastí evropských zemí. Soutěž se konala ve francouzském Sélestatu (Alsasko).

Saša Vaněčková soutěžila ve dvou disciplínách - Solo 1 baton a Solo 2 batons v ktg. Junior.
Veronika Kadlecová v Solo 1 baton, Solo 2 batons a Solo 3 batons. Děvčata musela nejdříve projít základními koly, do finále postupovalo pouze 8 závodnic.

Saša Vaněčková opět zlepšila svůj výkonnostní level a opět skončila lépe než v minulých letech (před covidem) - v disciplíně Solo 2 baton - na krásném 10. místě a v Solo 1 baton na 15. místě.

Veronice Kadlecové se poprvé v její kariéře podařilo postoupit mezi nejlepších 8 závodnic Evropy!!! V disciplínách Solo 3 batons a Solo 2 batons obsadila 7. místo a v Solo 1 baton 8. místo, čímž si opět vylepšila svůj osobní rekord.

Gratulujeme

A děvčata se začínají pomalu připravovat na červencový Evropský pohár do Španělska. Letos se nahromadily odložené soutěže z předchozích let, takže dívky budou jezdit ze soutěže do soutěže

Děkujeme Svaz mažoretek a twirlingu ČR za podporu a národnímu coachi za podporu na startu a všem za předorganizační péči.