Nations Cup IBTF, Liverpool

16.08.2023

Začátkem srpna se konal 1. ročník světového Poháru národů asociace IBTF (která vznikla spojením asociací WBTF a NBTA). Soutěž se konala v anglickém Liverpoolu. Soutěže se účastnilo 19 států světa. Za náš klub se kvalifikovaly Zuzka Stříbrská a Veronika Kadlecová.

Zuzka Stříbrská soutěžila v ktg. Youth B a postoupila se všemi třemi soly. Její kategorie byla nejobsazenější ze všech, a proto byla rozdělena do dvou skupin. Zuzka opět ukázala ohromné zlepšení od loňského Evropského poháru. 

Výsledky: Solo 1 baton B – 14. místo z 35 soutěžících, Solo 2 baton B – 13. místo z 35 soutěžících, Artistic Solo B – 13. místo z 29 soutěžících.

Veronika Kadlecová soutěžila ve výkonnostní ktg. Adult A celkem se 4 sestavami. Největšími soupeřkami byly tradičně závodnice z USA, které měly zastoupení rovnou 6x. Veronice se podařilo postoupit ve dvou disciplínách do finále TOP 10 a TOP 8.

Výsledky: Solo 2 baton A – 4. místo, Solo 3 baton A – 8. místo, Solo 1 baton A – 15. místo z 36 závodnic, Artistic Solo A – 23. místo z 36 závodnic. 

Tento výjezd by se neskutečnil bez podpory klubu STARLETTE, Jihočeský kraj - oficiální , Národní sportovní agentura. Příprava na jednu z nejdůležitějších twirlingových soutěží vyžaduje dlouhé a časté tréninky – trénuje se ve vysokých halách, jejichž pronájmy jsou finančně velmi náročné. Liverpool patřil mezi naše nejvzdálenější výjezdy.
Jsme velmi vděční za podporu!