Sbírka kovů z mistrovství republiky

02.05.2020

Měly jsme letos před sebou hodně plánů a soutěží. Bohužel karanténa nám udělala stop až do podzimu. Nicméně, i přesto jsme stihly ještě před vyhlášením nouzového stavu jednu z hlavních soutěží. O prvním březnovém víkendu se konalo další ze série mistrovství České republiky v twirlingu* - tentokrát akrobatické sekce WBTF. Zde se setkaly všechny výkonnostní kategorie dohromady a společně bojovaly o postup na Evropský pohár v twirlingu do španělského Blanes.

Soutěž se konala v Kutné Hoře ve sportovní hale Klimeška. Z důvodu hrozby koronaviru panovala trochu stísněná nálada, ale to nás neodradilo a bojovaly jsme o cenné kovy. Z celkových 15 sestav jsme přivezly 11 medailí! Od nové sezony, která začala v prosinci, jsme celkem přivezly 35 medailí ! :-)

Alexandra Vaněčková, Veronika Kadlecová a Zuzana Stříbrská vybojovaly postupy na Evropský pohár, a to hned v 10 disciplínách.

Konečné výsledky jsou:

Anna Pivovarčíková - 2.místo a titul Vicemistr České republiky v kategorii Freestyle B Děti

Zuzana Stříbrská - 2.místo a titul Vicemistr České republiky v ktg. Solo 1 hůlka a 1. místo v ktg. Solo se 2 hůlkami B, postup na Evropský pohár

Alexandra Vaněčková - 3x titul Mistr České republiky v disciplínách Freestyle, Solo 1 hůlka, Solo se 2 hůlkami B Junior mladší, postup na Evropský pohár

Veronika Kadlecová - 4x 1. místo v disciplínách Freestyle, Solo 1 hůlka, Solo se 2 hůlkami a Solo se 3 hůlkami A v kategorii Dospělí, postup na Evropský pohár

Alexandra a Veronika mají před sebou ještě účast na mistrovství světa v Holandsku, které se mělo původně uskutečnit v dubnu tohoto roku. Bohužel všechny soutěže byly přesunuty na příští rok, takže v roce 2021 lze očekávat velké cestování po několika státech Evropy, pokud se dívkám zadaří i v nominačních soutěžích pro rok 2021.

Během povinné přestávky děvčata však nezahálela a jejich trenérka - Veronika Kadlecová - tvořila tutoriály a videa s rozborem cviků, choreografiemi a úkoly na domácí cvičení. Probíhaly též on-line tréninky. Nyní jsou již všechny členky klubu za přísnějších hygienických podmínek opět plně zapojené do tréninků.

Klub děkuje všem za vzornou reprezentaci.

*Twirling je kombinace tance,gymnastiky a baletu s hůlkou (nebo vícero hůlkami). Mnozí zaměňují s mažoretkami, ale hlavním rozdílem mezi mažoretkou a twirlingovou tanečnicí je, že v twirlingu se dbá především na držení těla, práci s hůlkou a taneční kroky, přičemž v klasické mažoretce se dbá především na držení těla a pochod. Twirling se dnes velmi podobá moderní gymnastice.