Veronika a Petra na campu ve Francii

28.08.2021

Twirlerky Veronika Kadlecová a Petra Nejedlá se ve dnech 18.-23.8. zúčastnily letního campu FFSTB pratique NBTA ve Francii, kam dostaly pozvánku. 

Před campem Veronika dostala příležitost učit francouzské twirlery, jejichž trenérkou je mezinárodní porotkyně. Veronika i Petra zde mimo jiné trénovaly své sestavy. Druhý den byl ve znamení odpočinku - pláž, bazén, focení s profi fotografem (na památku) a prohlídka Marseille. 

V pátek začínal 3denní camp v Martigues nedaleko Marseille. Na campu učili např. Christine Bel, Xavier Papin, Vanessa Aouini (organizátorka akce), Cyril Martin, Gwendoline Beaudoin, Nathalie Escot - tanečnice, specialistka na fyzickou přípravu a baletka Victoria. Kromě rollsů, kontaktního materiálu, výhozů a 2 hůlek se děvčata zúčastnila hodin baletu, fyzické přípravy a posilování. Mimo jiné vystoupila i se svými sestavami v rámci tréninku sestav. Hodiny mentálního tréninku probíhaly samozřejmě také ve francouzštině, ale děvčata dostala přeložené poznámky v angličtině.

Veronika a Petra děkují za azyl Christine s manželem v Marseille a rodině a studentce Vanessy v Martigues. Všem ostatním velké díky za vřelé přijetí a na viděnou zase někdy příště!